رینوفیما

رینوفیما

رینوفیما چیست؟

در بعضی از مردان میانسال، تجمع غدد چربی زیاد، سبب ورم بینی می شود که به آن رینوفیما میگویند که در آن ظاهر بینی بسیار بزرگ می شود که باعث خجالت بوده اما با اقدام مناسب قابل درمان است .این بیماری بیشتر در مردان میانسال شایع است تا در زنان که باعث تغییر در اندازه و شکل بینی و ضخامت پوست می شود، یعنی وجود برجستگی های جامد حاوی مایع چرک درزیر سطح پوست.

رینوفیما چگونه درمان می شود؟

برای درمان این بیماری بهتر است ازErbium و یا Co2 استفاه کرد. در موارد شدیدتر ممکن است برای درمان این بیماری ترکیبی از روش لیزر و جراحی با فرکانس های رادیویی صورت بگیرد.

لیزرها:

لیزرها با کوچک کردن غدد چربی، بینی را به شکل نرمال و اندازه طبیعی آن باز میگردانند.

می توان با استفاده از بیحس کننده های موضعی به انجام فرآیندی بدون درد کمک کرد.

لیزر ها به دقت باعث تغییر شکل و نازک کردن بینی (بدون تغییر و تأثیر در بافت های اطراف بینی) می شوند.

جراحی با فرکانس های رادیویی:

با استفاده از طول موج های فرکانس بالا، که باعث ایجاد حداقل حرارت برای حفاظت از بافت های اطراف می شوند می توان به درمان این بیماری کمک کرد.

این راه از جراحی ایمن تر و مناسب تر بوده و باعث ایجاد زخم های کمتری می شود.

آیا این درمان برای من مناسب است؟

اگر شما دارای یک بینی بزرگ متورم و سرخ هستید که باعث خجالت و کاهش اعتماد به نفس شما می شود ، این درمان برایتان مناسب است.

دوره بهبودی چقدر می باشد؟

در این نوع درمان روش های باز مراقبت از بینی بعد از درمان توصیه می شود.

این روش ها  شامل استفاده از وازلین و شست و شوی روزانه پوستتان می شود. شما تا چهار یا پنج روز بعد از عمل باید به طور روزانه برای بررسی نتایج و نظارت بر نحوه پیشرفت به درمانگاه خود مراجعه کنید. ممکن است چند روزی از محل کار خود مرخصی گرفته و از انجام فعالیت های روزانه دوری کنید.

چه نتایجی را شاهد خواهیم بود؟

مانند سایر روش های درمانی، نتایج متفاوت خواهد بود. با این حال پس از آنکه منطقه آسیب دیده درمان شد، می توانید شاهد بینی کوچک تری باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.