مزایا و معایب جوانسازی پوست توسط لیزر

جوانسازی پوست توسط لیزر

آیا می خواهید پوست بدن خود را بدون مداخله جراحی بهبود ببخشید؟ شاید شما دچار زخم های آکنه، چروک و مشکلات رنگدانه ای هستید که شما را آزرده خاطر می کنند، اما زمان لازم برای جراحی و بهبودی آن را ندارید. شاید برایتان جالب باشد که بدانید بسیاری از بیماران پوستی نتایج خوبی با جوانسازی پوست توسط لیزر گرفته اند.

مفهوم جوانسازی پوست توسط لیزر

در ابتدا، مهم است که درک اولیه ای از جوانسازی پوست لیزر داشته باشیم. دو نوع جوانسازی پوست توسط لیزر وجود دارد: کاهنده و غیر کاهنده. جوانسازی پوستی کاهنده، لایه ی بالایی پوست آسیب دیده را از بین می برد تا لایه زیرین تازه و سالم پوست نمایان شود. لیزرهای کاهنده همچنین باعث تولید کلاژن می شوند که خطوط و بافت پوست را بهبود می بخشد. جوانسازی پوست توسط لیزر غیر کاهنده بر روی لایه های عمیق پوست انجام می پذیرد، و برای رنگ دانه ها، قرمزی و رگ های خونی خفیف استفاده می شود.

مزایا

بهترین دلیل استفاده از لیزر برای جوانسازی پوست این است که لیزر می تواند بدون برش پوست را سفت و صاف کند. بیماران می توانند از نتایج سریع بدون نگرانی درباره زخم های جراحی یا زمان بهبودی طولانی لذت ببرند.

با توجه به تکنولوژی لیزر خاص مورد استفاده، جوانسازی پوست توسط لیزر یک راه درمانی عالی برای دستیابی به موارد زیر است:

از بین رفتن گودی پوست خارجی

سفت شدن پوست(از بین بردن افتادگی)

صاف شدن چین و چروک

درمان زخم های آکنه

درمان آسیب های خورشید

از بین بردن جوش های قهوه ای و جوش جوانی

کاهش منافذ زیاد روی پوست

تحریک پوست برای تولید کلاژن و نتایج عالی بلند مدت

شادابی و طراوت دادن به پوست

معایب:

چندین مشکل کوچک ممکن است در هنگام جوانسازی پوست توسط لیزر به وجود آید. اگر فردی که درمان را انجام می دهد بی تجربه باشد، باعث بروز خطر می شود.

برای مثال، استفاده از لیزر با توان بالا، پتانسیل بیشتری برای عوارض جانبی مانند قرمزی دائمی یا تیره شدن پوست، و به وجود آمدن زخم دارد.

به طور کلی مزایای جوانسازی پوست توسط لیزر نسبت به معایب آن بسیار بیشتر است و معایب آن وقتی بروز می کند که فرد درمانگر بی تجربه باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.